دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

گیرکردن تلویزیون روی لوگو

5 راهکار برای مشکل گیرکردن تلویزیون روی لوگو

آیا شما هم درگیر مشکل گیرکردن تلویزیون روی لوگو هستید؟ فرض کنید منتظر تماشای سریال مورد علاقه‌تان هستید اما تلویزیون از روی لوگو جلوتر نمی‌رود. در این موارد چه باید کرد؟ در مرحله اول باید خونسردی خودتان را کامل حفظ کنید. تلویزیون امروزه به یکی از ابزارهای هوشمند و جزء جدایی‌ناپذیر خانه‌ها تبدیل شده است. وجود هرگونه خرابی در بخش‌هایی از تلویزیون ممکن است مشکلات جدی‌تری برای شما به وجود بیاورد. با توجه به درخواست فراوان کاربران در این مقاله از نمایندگی شارپ تصمیم گرفتیم اطلاعاتی در خصوص رفع مشکل گیرکردن تلویزیون روی لوگو در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

دلایل اصلی گیرکردن تلویزیون روی لوگو

گیرکردن تلویزیون روی لوگو به دلایل مختلفی رخ می‌دهد. گاهی اوقات این مشکل با چند ترفند ساده به راحتی برطرف می‌شود اما گاهی شدت آسیب دیدگی به قدری زیاد است که باید تلویزیون خود را به یک متخصص حرفه‌ای نشان دهید.

خاموش/ روشن تلویزیون

اولین و ساده‌ترین راه برای رفع مشکل خاموش/ روشن آن است. برای این کار ابتدا تلویزیون خود را برای چند دقیقه کاملا خاموش کرده و کابل‌های آن را از برق بکشید. سپس چند دقیقه صبر کرده و مجدد کابل‌ها را به تلویزیون وصل کنید. در این مرحله لازم است دستگاه خود را یکبار روشن کنید. اگر با انجام مراحل بالا مشکل برطرف نشد، باید راه‌های دیگر را امتحان کنید.

ریست تلویزیون

یکی دیگر از روش‌های رفع مشکل گیرکردن تلویزیون روی لوگو، ریست دستگاه است. در این مرحله کافیست تلویزیون هوشمندتان را کامل از برق کشیده سپس به مدت 19 ثانیه دکمه پاور را نگه داشته و تلویزیون را مجدد روشن کنید.

بررسی سیستم عامل

گاهی اوقات این مشکل به دلیل مشکلات سیستم عامل به وجود می‌آید. در این موارد باید سیستم عامل سیستم خود را مورد بررسی قرار دهید. بیشتر مواقع سیستم عامل به دلایل نر‌م‌افزاری دچار مشکل می‌شود. در این موارد دستگاه شما باید توسط یک متخصص حرفه‌ای مورد بررسی قرار بگیرد.

بررسی کابل‌های اتصال

بهتر است کابل‌های متصل به تلویزیون را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که اتصال کابل HDMI به تلویزیون هوشمند شما مشکل دارد، باید سریع نسبت به رفع  مشکل به وجود آمده اقدام کنید. در غیر این صورت ممکن است مشکلات جدی‌تری برای دستگاه شما به وجود بیاید.

کابل اتصال به تلویزیون

اختلال EEPROM دلیل گیرکردن تلویزیون روی لوگو

EEPROM یک حافظه جانبی است که کاربران می‌توانند از طریق آن اطلاعات تلویزیون خود را مورد بررسی قرار داده یا آن ها را حذف کنند. وجود هرگونه مشکل در EEPROM عملکرد تلویزیون را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

رفع مشکل گیرکردن تلویزیون روی لوگو

اگر مراحل بالا را انجام داده اما هنوز با مشکل گیرکردن تلویزیون روی لوگو مواجه هستید، به احتمال زیاد مادربرد سیستم شما سوخته و به تعویض نیاز دارد. دقت کنید که این کار باید توسط متخصص حرفه‌ای انجام شود. بنابراین هرگز خودتان به تنهایی اقدام به بازکردن تلویزیون و تعویض مادربرد نکنید.

در مقاله‌های بعدی همراه ما باشید.

خرابی دکمه کنترل تلویزیون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *