دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

3 دلیل برعکس شدن تصویر تلویزیون

3 دلیل برعکس شدن تصویر تلویزیون

3 دلیل برعکس شدن تصویر تلویزیون چیست و بر اثر چه عواملی به وجود می‌آید؟ این سؤالی است که اغلب کاربران هنگام مراجعه به مرکز فنی نمایندگی شارپ از کارشناسان واحد فنی این مجموعه می‌پرسند. گاهی اوقات کاربران با روشن کردن تلویزیون خود متوجه می‌شوند که تصویر دستگاه هوشمندشان به طور خود به خود برعکس نمایش داده می‌شود. بسیاری از افراد هنگام مشاهده این مشکل دست و پای خود را گم کرده و احساس می‌کنند که تلویزیونشان با یک مشکل جدی مثل خرابی پنل مواجه شده است.

معرفی 3 دلیل برعکس شدن تصویر تلویزیون

البته ناگفته نماند وارونه شدن تصویر تلویزیون تقریباً در تمام برندهای این دستگاه‌های هوشمند رخ داده و مختص یک برند خاص نمی باشد. برای رفع این مشکل در قدم اول باید دلیل این اختلال را شناسایی کنید تا در اسرع وقت بتوانید آن را به بهترین شکل ممکن با کمترین هزینه برطرف کنید. نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که به هیچ عنوان اقدام خودسرانه‌ای انجام نداده و حتماً قبل رفع برعکس شدن تصویر تلویزیون با یک متخصص حرفه‌ای تلویزیون در این زمینه مشورت کنید.

3 دلیل برعکس شدن تصویر تلویزیون

دلایل نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برعکس شدن تصویر تلویزیون

بروز این مشکل می‌تواند مربوط به مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در تلویزیون شما شود. یکی از مهم‌ترین دلایل برعکس شدن تصویر تلویزیون، خرابی فریمور دستگاه است. البته خرابی مین برد هم می‌تواند باعث بروز این مشکل شود. از دیگر دلایل وارونه شدن تصویر تلویزیون می‌توان به خرابی فلت، بک لایت و مشکلات پنل اشاره کرد.

حالا که با دلایل برعکس شدن تصویر تلویزیون آشنا شدید، چگونه باید این مشکل را برطرف کنیم؟

روش‌های مختلفی برای رفع مشکل وارونه شدن تصویر تلویزیون وجود دارد که در ادامه برخی از مهم‌ترین راهکارها به شما معرفی می‌شوند. قبل معرفی این راهکارها بهتر است بدانید در صورت بروز این مشکلات می‌توانید از راهنمایی‌های کارشناسان فنی ما در نمایندگی شارپ استفاده کنید.

نمایندگی شارپ

رفع مشکلات مربوط به فریمور تلویزیون

همانطور که در بخش قبل هم اشاره کردیم یکی از دلایل برعکس شدن تصویر تلویزیون، خرابی فریمور آن است. فریمور یک برنامه است که با قطعات سخت‌افزاری تلویزیون ارتباط برقرار کرده و مسئولیت مدیریت نمایش تصاویر در تلویزیون را به عهده دارد.

فریمور تمام تصاویر را قبل نمایش مورد بررسی قرار داده و تمام مشکلات آن را برطرف می‌کند. نتیجه می‌گیریم در صورت خرابی فریمور تصاویر به درستی نمایش داده نمی‌شوند.

خرابی مین برد و برعکس شدن تصویر تلویزیون

مین برد یا همان برد اصلی یک قطعه سخت‌افزاری است که مانند فریمور نمایش تصاویر تلویزیون را مدیریت و کنترل می کند. معمولاً این قطعه کاربردی در صورت ورود هرگونه ضربه یا نفوذ آب به داخل پنل تلویزیون سوخته و به تعمیر نیاز پیدا می‌کند.

خرابی فلت و پنل تلویزیون

یکی دیگر از دلایل وارونه شدن تصویر تلویزیون، خرابی فلت است. در این شرایط هیچ راهی به جز تعویض این قطعه ندارید. البته توصیه می‌کنیم برای این کار حتما از یک متخصص حرفه‌ای کمک بگیرید.

رفع مشکلات مربوط به بک لایت تلویزیون

با برطرف کردن مشکلات بک لایت تلویزیون، وارونه شدن تصویر آن هم برطرف می‌شود. بک لایت همان نور پس زمینه است که باید به درستی کار کند تا تصاویر بدون هیچ مشکلی نمایش داده شوند. البته در بیشتر موارد خرابی بک لایت ربطی به برعکس شدن تصویر تلویزیون ندارد اما گاهی اوقات هم با برطرف کردن مشکلات بک لایت، مشکلات وارونه شدن تلویزیون هم خود به خود برطرف می‌شود.

در این مقاله از نمایندگی شارپ سعی کردیم شما را با 3 دلیل برعکس شدن تصویر تلویزیون آشنا کنیم. برای دریافت هرگونه خدمات در زمینه تعمیر و نگهداری تلویزیون با کارشناسان واحد تعمیر این مرکز در ارتباط باشید.

تلویزیون آبخورده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *