دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

پاک شدن کانال تلویزیون

پاک شدن کانال تلویزیون

پاک شدن کانال تلویزیون اغلب به تنظیمات دستگاه مربوط هستند. البته گاهی اوقات خرابی آنتن هم باعث بروز این مشکل می‌شود. پاک شدن کانال‌ تلویزیون به این معناست که کانال‌ها به طور خود به خود حذف شده و برای دسترسی مجدد به آن‌ها باید شبکه‌ها را یکبار دیگر تنظیم کنید.

در این مقاله از نمایندگی شارپ قصد داریم مهم‌ترین دلایل پاک شدن کانال تلویزیون و راهکارهای رفع این مشکل را به شما معرفی کنیم. در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

مهم‌ترین دلایل پاک شدن کانال تلویزیون

کانال‌های تلویزیون بسته به نوع و برند تلویزیون ممکن است در اثر عوامل مختلف پاک شده و از دسترسی خارج شوند. یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین دلایل پاک شدن کانال‌های تلویزیون، شکستگی یا خرابی آنتن دستگاه است.

گاهی اوقات بروز مشکلاتی در سیگنال تلویزیون باعث به هم‌ریختگی تنظیمات دستگاه و پاک شدن کانال‌های آن می‌شود. حالا که با دلایل مهم پاک شدن کانال‌ تلویزیون آشنا شدید، در ادامه راهکارهایی برای رفع مشکل به وجود آمده به شما معرفی می‌کنیم.

تعویض آنتن

اولین و ساده‌ترین روش برای رفع مشکل پاک شدن کانال تلویزیون، بررسی یا تعویض آنتن است. پس نتیجه می‌گیریم اگر تلویزیون خود را روشن کرده اما هیچ کانالی دریافت نمی‌کنید، در مرحله اول آنتن تلویزیون خود را مورد بررسی قرار دهید. برای این کار ابتدا قبل هر چیز کانکتور آنتن را به یک تلویزیون دیگر وصل کنید. اگر تصویر در تلویزیون دوم نمایش داده شد، به احتمال زیاد آنتن شما از بین رفته و باید آن را تعویض کنید.

زمانی که آنتن در معرض باد، باران یا هوای بد قرار می‌گیرد، به دلیل تکان‌های شدید، کج شده یا می‌شکند. برای رفع مشکلات مربوط به آنتن ابتدا مطمئن شوید کابل‌ها به درستی در جای خود قرار گرفته‌اند. در مرحله بعد آنتن را تعویض کرده یا در صورت لزوم از یک آنتن جدید استفاده کنید.

مشکلات مربوط به سیگنال

گاهی اوقات برای رفع مشکلات مربوط پاک شدن کانال‌ تلویزیون باید مشکلات سیگنال‌های دریافتی تلویزیون را مورد بررسی قرار دهید. مشکلات سیگنال معمولاً در اثر شرایط بد آب و هوایی یا به دلیل وجود ساختمان‌های بلند در اطراف آنتن به وجود می‌آیند.

در این شرایط بهترین راه این است که جای آنتن را تغییر داده یا در صورت نیاز قطعه آسیب‌دیده را تعمیر کنید. البته برای این کار بهتر است از یک تعمیرکار حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.

موقعیت آنتن تلویزیون را اصلاح کنید

یکی دیگر از دلایل پاک شدن کانال‌ تلویزیون، موقعیت نامناسب آنتن است. برای رفع مشکل بهترین کار این است که آنتن به صورت مستقیم به سمت مرکز پخش تلویزیون قرار داده شود. اگر آنتن تلویزیونتان را روی پشت بام نصب می‌کنید، باید از نصب و اتصال صحیح آن مطمئن شوید. زیرا یک جایجایی جزئی آنتن می‌تواند کل شبکه تلویزیون شما را تحت تأثیر قرار دهد.

موقعیت آنتن

اصلاح تنظیمات تلویزیون

یک روش دیگر برای رفع مشکل پاک شدن کانال تلویزیون، بررسی و اصلاح تنظیمات دستگاه است. گاهی اوقات ممکن است تنظیمات تلویزیون را تغییر داده و همین عامل باعث از بین رفتن کانال‌های آن شود. در این شرایط باید ابتدا وارد تنظیمات تلویزیون شده سپس گزینه اسکن خودکار را کاملاً غیر فعال کنید.

مرتب سازی شماره شبکه‌ها

در بعضی موارد شماره شبکه‌ها به هم ریخته و شاهد پاک شدن کانال‌ تلویزیون هستیم. این مشکل رایج است و معمولاً به صورت خودکار اصلاح می‌شود.

کانال‌یابی دستی راهکار رفع پاک شدن کانال تلویزیون

کانال‌یابی مجدد می‌تواند مشکل پاک شدن کانال‌های تلویزیون را از ریشه حل کند. به همین منظور بهتر است کانال‌یابی را به صورت دستی انجام داده یا فرکانس‌های کانال را یکی یکی ذخیره کنید.

اسکن خودکار کانال های تلویزیون

در صورت پاک شدن کانال‌های تلویزیون شارپ بد نیست تلویزیون را یکبار اسکن کنید. این کار باعث می‌شود کانال‌هایی که بر اثر تغییر فرکانس خود به خود حذف شده‌اند، دوباره بازیابی شوند.

ریست تلویزیون

آخرین راه رفع مشکل پاک شدن کانال‌های تلویزیون، ریست دستگاه است. اگر شبکه‌های تلویزیون شما هم ناگهان ناپدید شده‌اند، بهتر است گیرنده دیجیتال دستگاهتان را مورد بررسی قرار دهید. بازنشانی مجدد تلویزیون ممکن است تا حدودی مشکل را برطرف کند. برای این کار ابتدا دکمه ریست را پیدا کرده سپس آن را فشار دهید تا تنظیمات تلویزیون به حالت اولیه برگردند.

مطالب مرتبط:

راهنمای جامع خرید ساندبار تلویزیون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *