دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

فرمت‌های صوتی و تصویری تلویزیون

فرمت‌های صوتی و تصویری تلویزیون

حتماً هنگام خرید یا تحقیق در خصوص خرید تلویزیون مورد علاقه‌تان نام فرمت‌های صوتی و تصویری را بسیار شنیده‌اید. اما درحقیقت تا چه اندازه با این عنوان آشنا هستید و کاربرد آن برای شما چیست؟ بهتر است بدانید که همزمان با پیشرفت علم و تکنولوژی و امکان اتصال گوشی‌های هوشمند به تلویزیون جهت انتقال اطلاعات، فرمت‌های صوتی و تصویری تلویزیون بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

امروزه برای کاربران و خریداران تلویزیون‌های هوشمند پشتیبانی فرمت‌های صوتی و تصویری بسیار مهم و دارای اولویت است. همانطور که هویت هر فرد با شناسنامه مشخص است، فرمت هم در واقع نوعی شناسنامه جهت شناسایی ماهیت فایل‌ها و شیوه‌های مناسب جهت استفاده از آن‌هاست. فرمت‌هایی مانند mp4، mp3، Avi و … جز پرکاربردترین و نام آشنا ترین فرمت‌های صوتی و تصویری به شمار می‌روند. در این مقاله به معرفی انواع فرمت‌های صوتی و تصویری تلویزیون و کاربرد آن‌ها می‌پردازیم. با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

فرمت‌های صوتی و تصویری تلویزیون

آشنایی با انواع فرمت‌های صوتی و تصویری تلویزیون شارپ

جهت انتقال فایل صوتی یا ویدئویی و اجرا در تلویزیون باید با فرمت استاندارد تلویزیون خود و برخی مفاهیم آشنا باشید تا در صورت لزوم فرمت فایل خود را تغییر دهید. در زیر قبل از معرفی مهم‌ترین فرمت‌های صوتی و تصویری تلویزیون شارپ به توضیح مختصر مفهوه کدک می‌پردازیم.

حتما توجه کرده‌اید که بیشتر ویدیوهایی که با آن‌مواجه هستید فشرده‌سازی هستند، یعنی به گونه‌ای تغییر حجم یافته اند که فضای کمتری بگیرند. ما باید فیلم ها را فشرده کرده تا بهتر مدیریت و نگهداری کنیم. وظیفه یک CODEC این است که فایل ویدئویی را ترجمه کرده و تعیین کند چگونه بر روی صفحه نمایش اجرا شود.

MP3-

از پرکاربردترین و رایج‌ترین فرمت‌های صوتی می‌توان به فرمت MP3 اشاره داشت. MPEG LAYER3 یک فایل فشرده صوتی است که به دلیل انعطاف پخش در انواع دستگاه‌های پخش بسیار مورد توجه قرار داد.

MP4-

همانطور که می‌دانید MP4 یک فرمت استاندارد شده برای ویدیوهاست، این فرمت نیز یکی از فرمت‌های صوتی و تصویری تلویزیون است که به عنوان یک فرمت چند رسانه‌ای ذخیره‌ای دیجیتال شناخته شده است. نسخه اولیه این فرمت با نام MPEG-4 Part 12 در سال 2001 و بر پایه فرمت فایل QuickTime یا همان MOV. تولید شد اما نسخه فعلی که با نام MPEG-4 Part 14 شناخته می‌شود، در سال 2003 عرضه شد.

فرمت mp4

AVI-

یکی دیگر از فرمت‌های پرکاربرد، فایل AVI که ترکیبی از صوت و تصویر است. این فرمت ویدئویی صدا و تصویر را به صورت هم‌زمان در خود نگهداری می‌کند. قابلیت خوانند فایل‌ها با این پسوند بسیار رایج و جهانی است.

 MKV-

فرمت MKV که خود از واژه روسی برداشت شده است یکی از فرمت‌های صوتی و تصویری تلویزیون میباشد که بیشتر به عنوان یک فرمت تصویری شناخته شده است. در این فایل می‌توانید چندین صدا و زیرنویس را همزمان با هم داشته باشید.

فرمت kvm

WMA از

جدیدترین فرمتی که از سوی ماکروسافت ارائه شده فرمت WMA می‌باشد. این فرمت در ابتدا فقط مختص به شرکت ماکروسافت بود اما امروزه در بسیاری از سایت‌های موسیقی به عنوان فرمت اصلی آهنگ‌های قابل دانلود پذیرفته شده است.

اتصال موبایل به دستگاه تلویزیون

همانطور که اشاره کردیم، قابلیت اتصال انواع گجت های هوشمند به دستگاه تلویزیون شارپ سبب جذابیت برای بسیاری از کاربران و طرفداران برند شارپ شده است. کابل مخصوص به نام lightening digital AV به راحتی قابلیت اتصال به تلویزیون را فراهم کرده است. این آداپتور از یک سمت به گوشی و از سمت دیگر به کابل HDMI دستگاه تلویزیون شما متصل شده و پس از برقراری اصتال به راحتی می‌توانید از امکانات و اجرای انواع فایل‌های صوتی و تصویری خود لذت ببرید.

در این مقاله تلاش کردیم تا با معرفی انواع فرمت‌های صوتی و تصویری تلویزیون به زبان ساده، بخشی از نیازهای شما عزیزان را پاسخگو باشیم. در خصوص هرگونه سؤالات بیشتر و اخذ راهنمایی درخصوص تنظیمات فرمت‌های صوتی و تصویری تلویزیون کافی است با مشاوران ما در همین وب سایت تماس بگیرید.

بهم ریختگی رنگ تلویزیون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *