دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

روش‌ تغییر سایز تصویر تلویزیون

روش‌ تغییر سایز تصویر تلویزیون

روش‌ تغییر سایز تصویر تلویزیون آیا مشکل تغییر سایز تصویر برای تلویزیون هوشمند شما هم به وجود آمده است؟ اگر پاسختان به این سوال مثبت است، این مقاله از نمایندگی شارپ را از دست ندهید. حتماً برایتان پیش آمده که تلویزیون خود را روشن کرده و ناگهان تصویر صفحه نمایش خیلی بزرگ یا خیلی کوچک شده یا دوتایی می‌شود. در این شرایط بهتر است با استفاده از نکات زیر اندازه تصویر تلویزیون خود را به حالت اولیه‌اش بازگردانید.

رفع مشکل تغییر سایز تصویر تلویزیون شارپ

در تنظیمات بیشتر تلویزیون‌های هوشمند گزینه‌ای برای تنظیم سایز تصویر تلویزیون وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید تصویر صفحه نمایش خود را بزرگ یا کوچک کنید. گاهی اوقات با اعمال این تنظیمات تصویر تلویزیون بزرگ و گاهی اوقات کوچک می‌شود.

روش‌های تغییر سایز تصویر تلویزیون

در این موارد باید از منوی تنظیمات، گزینه Aspect Corrections را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. با استفاده از این روش می‌توانید سایز مناسب تصویر را اعمال کرده همچنین تنظیمات آن مانند zoom، stretch و full screen را تغییر دهید.

هر کدام از این گزینه‌ها حالت متفاوتی برای تصویر تلویزیون شما ایجاد می‌کنند. اما گاهی اوقات تصویر شما بیش از اندازه بزرگ یا کوچک است، در این موارد چه باید کرد؟

حالت‌های تغییر سایز تصویر تلویزیون

معمولا تغییر اندازه تصویر صفحه نمایش تلویزیون در 3 حالت زیر اتفاق می‌افتند که در ادامه روش‌ تغییر سایز تصویر تلویزیون به شما معرفی می‌کنیم:

تصویر ستون: در این حالت 2 نوار سیاه رنگ دقیقاً 2 سمت تصویر قرار گرفته و محتوای نمایش داده شده تار و بی‌کیفیت می‌شود.

تصویر صندوق پستی: نوارهای سیاه رنگ درست بالا و پایین صفحه نمایش تلویزیون قرار گرفته و تصویر کش‌دار به نظر می‌رسد. صندوق پستی هم مانند ستون کیفیت تصویر نمایشی را کاهش می‌دهد.

تغییر اندازه فونت زیرنویس تلویزیون

تصویر پنجره: در این روش تصویر داخل یک کادر مربعی سیاه قرار گرفته و اندازه و کیفیت آن نسبت به حالت نرمال تغییر می‌کند.

با توجه به موارد گفته شده برای رفع مشکل تغییر سایز تصویر تلویزیون باید چه کرد؟ برای پاسخ به این سوال بخش بعدی را از دست ندهید.

  • ابتدا تلویزیون خود را در حالت Home use قرار داده سپس دکمه استارت را فشار دهید.
  • وارد بخش تنظیمات شده سپس گزینه‌های option و Mode setting را انتخاب کرده و در نهایت گزینه Enter را فشار دهید.
  • در ادامه گزینه‌های picture و Aspect ratio را انتخاب کرده و در نهایت روی دکمه Enter، کلیک کنید.

در این بخش تنظیمات مختلفی برای تغییر سایز تصویر در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید بسته به نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. نسبت تصویر به صورت عادی باید در حالت 16:9 قرار بگیرد. با انتخاب گزینه Set by program، اندازه و نسبت تصویر تغییر پیدا می‌کنند.

آیا بزرگ یا کوچکی تصویر به تلویزیون ربط دارد

سوال اغلب کاربران این است که آیا بزرگ یا کوچکی اندازه تصویر مربوط به خود تلویزیون است؟ در پاسخ باید بگوییم استفاده از برخی گزینه‌های جانبی می‌توانند ابعاد و اندازه تصاویر را به هم بریزند. گاهی اوقات مشکل خود تلویزیون است اما گاهی اوقات وجود مشکلات فنی باعث به هم‌ریختگی تنظیمات تصویر تلویزیون می‌شود. در بیشتر موارد تغییر سایز تصویر با سرویس تلویزیون برطرف می‌شود. برای این کار کافیست با کارشناسان ما در نمایندگی شارپ در ارتباط باشید.

قطعات اورجینال

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *