دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

رفع مشکلات ورتیکال تلویزیون

رفع مشکلات ورتیکال تلویزیون

ورتیکال تلویزیون یکی از قطعات اصلی و بسیار مهم این دستگاه هوشمند است که وجود هرگونه خرابی در آن باعث می‌شود تصاویر به راحتی روی نمایشگر ظاهر نشوند. تشخیص خرابی و رفع مشکلات ورتیکال تلویزیون این قطعه از تلویزیون کاری بسیار حساس و دقیق است. بنابراین توصیه می‌کنیم این کار را به یک کارشناس حرفه‌ای بسپارید.

نشانه‌های مهم خرابی و رفع مشکلات ورتیکال تلویزیون

سؤال بسیاری از کاربران تلویزیون این است که از کجا تشخیص دهیم ورتیکال تلویزیون خراب شده و برای رفع این خرابی‌ها باید چه کنیم؟ مشاهده علائم زیر نشان می‌دهد ورتیکال تلویزیون شما به تعمیر یا تعویض نیاز دارد.

  • قطع شدن ناگهانی تصویر تلویزیون،
  • افتادن 2 خط روی صفحه تلویزیون شارپ؛
  • خط افتادن روی تصویر تلویزیون؛
  • داغ شدن بیش از اندازه آی سی ورتیکال؛
  • وجود خطوط افقی در تصویر؛
  • جمع شدن تصاویر از بالا و پایین؛
  • پرش تلویزیون به سمت بالا؛
  • مشاهده هاله‌ای از نور در وسط تصویر تلویزیون؛

در صورتی که امکان جابجایی تلویزیون به تعمیرگاه را ندارید، روش تعمیر در محل را امتحان کنید. در این روش کارشناسان در محل حضور پیدا کرده و نسبت به تعمیر دستگاه هوشمند شما اقدام می‌کنند.

تعمیر دستگاه هوشمند

تعمیر تخصصی ورتیکال تلویزیون در نمایندگی شارپ

اگر از کاربران تلویزیون‌های شارپ هستید، باید با راهکارهای تخصصی رفع این مشکل آشنا باشید. برای رفع مشکلات مربوط به ورتیکال تلویزیون چند راه وجود دارد که عبارتند از:

  • کنترل منبع تغذیه یا همان آی سی ورتیکال؛
  • کنترل دیود و خازن؛

در صورتی که دیود یا مقاومت تلویزیون شما به هر دلیل خراب شدند، قبل هر چیز باید تلویزیون خود را برای تست به برق وصل کنید. سپس مسی تغذیه آی سی را به وسیله اهم متر مورد بررسی قرار دهید.

رفع مشکلات ورتیکال تلویزیون

در مرحله بعد مدار مقاومت‌های فیوزی را بررسی کنید.

تلویزیون‌های هوشمند امروزی مجهز به بخشی به نام فلای بک ژنراتور هستند که نقش افزایش دهنده ولتاژ را به عهده دارد. مدار فلای بک ژنراتور دارای یک دیود و خازن است که معمولاً در اثر عوامل مختلف خراب می‌شوند. بهتر است هنگام خرابی ورتیکال تلویزیون این قطعه هم مورد بررسی قرار دهید.

در این مقاله از نمایندگی شارپ سعی کردیم مشکلات مربوط به خرابی ورتیکال تلویزیون را مورد بررسی قرار دهیم. شما می‌توانید برای دریافت خدمات مربوط به تعمیر یا سرویس تلویزیون خود با کارشناسان واحد فنی این مرکز در ارتباط باشید.

در مقالات بعدی همراه ما باشید.

دلایل عدم شناسایی فلش توسط تلویزیون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *