دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

کنترل تلویزیون

راهنمای جامع استفاده از کنترل تلویزیون شارپ

تا به حال به کاربرد کنترل تلویزیون و دکمه‌های آن فکر کرده‌اید؟ روی ریموت کنترل تلویزیون دکمه‌های زیادی قرار دارد که هر کدام قابلیت و امکانات متعددی در اختیار شما قرار می‌دهند. شاید بقیه دکمه‌های کنترل به نظر شما بی‌استفاده به نظر برسند حال آنکه با یک جستجوی دقیق متوجه کاربردهای شگفت‌انگیز کنترل تلویزیون و دکمه‌های آن می‌شوید. پیشنهاد می‌کنیم اگر آشنایی کامل با کاربرد کنترل تلویزیون و دکمه‌های آن ندارید، این راهنما را از دست ندهید.

تلویزیون sharp از تعدادی دکمه روی کنترل خود تشکیل شده که به ظاهر ناشناخته به نظر می‌رسند اما در صورت آگاهی کامل از کاربرد این دکمه‌ها می‌توانید استفاده خوبی از آن‌ها داشته باشید.

کاربرد دکمه‌های هوم منو و تنظیمات در کنترل تلویزیون sharp

کلید هوم همانطور که از نامش هم پیداست، برای دسترسی به منوی هوشمند تلویزیون طراحی شده است. کلید منو تنظیمات مربوط به کانال‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد همچنین با فشردن دکمه تنظیمات می‌توانید وارد بخش‌های کلی و تنظیمات اصلی تلویزیون هوشمند خود شوید.

گاهی اوقات با فشردن دکمه منو به تنظیمات کانال‌ها دسترسی پیدا نمی‌کنید. در این شرایط برای دسترسی به منوی تنظیمات ابتدا باید ورودی آنتن را کامل انتخاب کنید.

کاربرد دکمه لیست در کنترل تلویزیون: با فشردن دکمه list یا لیست ریموت کنترل تلویزیون می‌توانید به لیست کامل کانال‌ها دسترسی داشته باشید.

کنترل تلویزیون
کنترل تلویزیون

نکات استفاده از کلید EPG در تلویزیون شارپ

کاربرد کلید EPG در کنترل  Electronic Program Guide شما را به بخش راهنمای برنامه‌های تلویزیون هدایت می‌کند. برای نمایش درست برنامه‌ها در تلویزیون  لازم است زمان دستگاه را درست تنظیم کرده باشید. در این مرحله با انتخاب کلید قرمز می‌توانید به منوی برنامه‌ها وارد شده و زمان‌بندی ضبط این برنامه‌ها را تغییر دهید. هنگام ضبط برنامه مورد علاقه‌تان نکات زیر را جدی بگیرید:

  • حتماً برای ضبط از یک فلش 4 گیگابایتی استفاده کنید. در ضمن از قبل فلش را فرمت کنید. فرمت فلش برای ضبط برنامه حتماً باید FAT32 باشد.
  • یو‌اس‌بی مورد نظر باید از سرعت 2 پشتیبانی کند.
  • قبل اتصال فلش به تلویزیون حتماً برنامه و اطلاعات مورد نظرتان را ذخیره کنید.
  • این نکته را در نظر داشته باشید که حین ضبط برنامه امکان تغییر کانال برای شما وجود ندارد. از طرفی اگر حین ضبط سیگنال قطع شود، ضبط برنامه کاملاً متوقف می‌شود.

کلید Recall: با انتخاب این کلید می‌توانید به آخرین کانال مشاهده شده دسترسی پیدا کنید. این کلید دقیقاً مشابه دکمه Q.View تلویزیون‌های شارپ عمل می‌کند.

کاربرد دکمه S.Mode در تلویزیون sharp

با انتخاب این دکمه می‌توانید حالت صدا را تغییر داده و روی حالت موسیقی، اخبار یا فیلم قرار دهید.

گزینه P.Mode در ریموت کنترل تلویزیون sharp: این گزینه به شما حالت‌های مختلف تصویر را نمایش می‌دهد.

دکمه Source در تلویزیون شارپ: با فشار دادن دکمه Source ریموت کنترل می‌توانید ورودی مورد نظر را انتخاب کرده و تصمیم بگیرید که محتوا از ورودی‌های مختلف مانند HDMI، AV، USB و … پخش شود.

آشنایی با دکمه DMP در تلویزیون sharp

همانطور که از نام این دکمه پیداست، با فشاردادن آن می‌توانید ورودی یواس‌بی خود را کاملاً مشخص کرده یا به ورودی یواس‌بی دسترسی کامل داشته باشید.

کنترل تلویزیون
کنترل تلویزیون

دکمه ماوس در کنترل تلویزیون شارپ

این دکمه دقیقاً شبیه ماوس کامپیوتر است و دقیقاً روی کنترل تلویزیون قرار دارد. با فشار دادن این دکمه یک ماوس مجازی ظاهر می‌شود که با کلیدهای جهت نمای کنترل تلویزیون حرکت کرده و دقیقاً مانند ماوس کامپیوتر عمل می‌کند.

کاربرد کلیدهای رنگی کنترل تلویزیون sharp

کلیدهای رنگی کنترل تلویزیون شارپ مانند تمام دستگاه‌های هوشمند به رنگ زرد، آبی، قرمز و سبز دقیقاً پایین کنترل قرار گرفته و در برخی موارد برای انتخاب کانال استفاده می‌شود.

در این مقاله از نمایندگی تعمیر تلویزیون شارپ سعی کردیم شما را با نحوه استفاده از کنترل تلویزیون sharp آشنا کنیم. شما می‌توانید سوالات، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق همین صفحه با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید باشد. همراه ما باشید.

پیشنهاد مطالعه: 3 دلیل اصلی سیاهی تصویر تلویزیون شارپ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *