دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دیر روشن شدن تلویزیون

دیر روشن شدن تلویزیون

تا به حال به دلایل اصلی دیر روشن شدن تلویزیون فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانید این مشکل در اثر چه عواملی به وجود آمده و چگونه باید از آن جلوگیری کرد؟ اگر این سؤالات ذهن شما هم به خود مشغول کرده حتماً این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

مهم‌ترین دلایل دیر روشن شدن تلویزیون

دیر روشن شدن تلویزیون یکی از مشکلاتی است که تا الآن حداقل یکبار با آن مواجه شده‌اید. علت اصلی بروز این مشکل را می‌توان خرابی برد پاور یا همان منبع تغذیه دانست. اما سؤال اصلی این است که برد پاور در اثر چه عواملی خراب می‌شود و چگونه باید از آن به درستی نگهداری کرد؟

مرکز تخصصی تعمیرات

خرابی برد پاور دلیل اصلی دیر روشن شدن تلویزیون

برد پاور که از آن به عنوان منبع تغذیه هم یاد می‌شود وظیفه تأمین برق مورد نیاز تلویزیون را به عهده دارد. برد پاور برق 220 ولت شهری را دریافت کرده و آن را به جریان مستقیم برق تبدیل می‌کند سپس این جریان تبدیل شده از طریق برد اصلی یا همان مین برد به تمام اجزا و قطعات تلویزیون منتقل می‌شود. با توجه به مطالب گفته شده به این نتیجه می‌رسیم که برد پاور نقش مهم و تعیین کننده‌ای در روشن شدن تلویزیون داشته و هرگونه خرابی آن می‌تواند دلیل اصلی دیر روشن شدن دستگاه شما باشد.

در بیشتر مواقع برد پاور قابل تعمیر نبوده و حتماً باید آن را تعویض کنید.

نشانه‌های خرابی برد پاور چیست؟

از دیگر علائمی که نشان می‌دهد برد پاور شما به تعویض نیاز دارد می‌توان به خاموش شدن ناگهانی تلویزیون، چشمک زدن چراغ پاور، روشن نشدن آن، توقف روی چراغ پاور و… اشاره کرد.

با این وجود اگر هر کدام از مشکلات بالا در تلویزیون شما ایجاد شد، مطمئن باشید که برد پاور آن با مشکل مواجه شده و حتماً باید آن را مورد بررسی قرار دهید. بهتر است در این مواقع تلویزیون خود را به دست کارشناسان ما در نمایندگی شارپ بسپارید.

حالا که متوجه شدید یکی از مهم‌ترین دلایل دیر روشن شدن تلویزیون، خرابی برد پاور است بهتر است با دلایل خرابی برد پاور هم آشنا شوید تا با رعایت یکسری نکات از بروز این مشکلات جلوگیری کنید.

دیر روشن شدن تلویزیون

نوسان برق دلیل خرابی برد پاور

تنها دلیل خرابی برد پاور نوسان‌های برق است. چون برد پاور وظیفه تأمین برق مورد نیاز تلویزیون‌ها را به عهده دارد در صورت بروز هرگونه نوسان ممکن است به آن آسیب‌های جدی وارد شود.

چگونه از خرابی برد پاور جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از دیر روشن شدن تلویزیون باید از نوسان‌های برق جلوگیری کنید. برای این کار به شما توصیه می‌کنیم که تلویزیون خود را به محافظ برق متصل کنید.

دلایل عدم شناسایی فلش توسط تلویزیون

دلایل سیگنال نداشتن تلویزیون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *