دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دلیل خطوط عمودی روی صفحه نمایش تلویزیون

دلایل نمایش خطوط عمودی روی صفحه نمایش تلویزیون

دلیل خطوط عمودی روی صفحه نمایش تلویزیون یکی از مشکلات رایج تلویزیون‌ها است که عده زیادی از کاربران را کلافه کرده است. طبق درخواست مکرری که از طرف مخاطبانمان دریافت کردیم، در این مقاله قصد داریم دلایل خط افتادگی روی تلویزیون و راهکارهای رفع این مشکل را به شما معرفی کنیم. حتما تا به حال بارها و بارها دیده‌اید که تصاویر صفحه نمایش تلویزیون‌ها بعد مدتی آن کیفیت و وضوح سابق را ندارند. دلیل این مشکل را می‌توان در خرابی برخی اجزای دستگاه دانست. البته کیفیت ساخت در کنار نحوه نگهداری از تلویزیون هم در این موضوع بی‌تاثیر نیست.

شکل‌های مختلف نمایش خطوط عمودی روی صفحه نمایش

خط افتادگی در تلویزیون به شکل‌های مختلف اتفاق می‌افتد. کم شدن کیفیت و وضوح تصاویر اولین تاثیر نمایش خطوط عمودی روی نمایشگر تلویزیون است. در بخش‌های بعدی دلایل وقوع این پدیده به طور کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

علت خط افتادگی روی تلویزیون

حالا که تا حدودی با شکل‌های مختلف خط افتادگی روی صفحه نمایش تلویزیون آشنا شدید، در ادامه مهم‌ترین دلایل این اتفاق را مورد بررسی قرار می‌دهیم. اولین عامل نمایش خطوط افقی و عمودی، مربوط به مشکلات فنی دستگاه است. موارد دیگری مانند نوسان‌های برق، ورود هرگونه ضربه به اجزای داخلی تلویزیون، پرت شدن اشیا به سمت نمایشگر تلویزیون، آب خوردن دستگاه، شکستگی ال سی دی و مشکلات مربوط به گیرنده را می‌توان از عوامل مهم و عمده نمایش خطوط عمودی در تلویزیون دانست.

بنابراین هنگامی که با این اتفاق روبه‌رو می‌شوید، در قدم اول بخش‌های سخت‌افزاری تلویزیونتان را مورد بررسی قرار دهیم. در اغلب موارد مشکل با رفع خطاهای سخت‌افزاری به طور کامل ریشه کن می‌شود. اما گاهی اوقات دلیل مشکل فراتر از مشکلات سخت‌افزاری و مربوط به پارگی فلت تلویزیون یا آی سی پردازشگر است. در صورت قطع شدن کارت گرافیکی هم این مشکل رخ می‌دهد.

خطوط عمودی در چه حالت‌هایی روی صفحه نمایش تلویزیون ایجاد می‌شوند؟

خطوط به شکل‌های مختلف روی نمایشگر تلویزیون ظاهر می‌شوند که دلیل به وجود آمدن هر کدام با دیگری متفاوت است. بعضی از این خطوط می‌توانند به رنگ سیاه و برخی دیگر به سفید باشند. نکته مهم دیگر اینکه خطوط مورد نظر می‌توانند به صورت افقی یا عمودی روی صفحه نمایش شما ظاهر شوند. معمولاً زمانی که یک بخش از تلویزیون خراب می‌شوند، خطوط عمودی و افقی روی صفحه نمایش آن ظاهر می‌شوند.

خرابی برد تیکان

اگر برد تیکان (T-Con) به درستی عمل نکند، خطوط عمودی و افقی رنگارنگی روی نمایشگر تلویزیون ظاهر می‌شوند. اگر این مشکل هر چه سریع برطرف نشود، کل صفحه نمایش را درگیر می‌کند. البته خراب یا شل بودن هر کدام از سیم‌ها و کابل‌های این برد هم می‌تواند باعث خط افتادگی روی صفحه نمایش تلویزیون شود.

پیکسل سوختگی در تلویزیون

یکی دیگر از دلیل خطوط عمودی روی صفحه نمایش تلویزیون، سوختن پیکسل‌های بک لایت تلویزیون است. در صورتی که با این مشکل روبه‌رو شدید، بلافاصله با نمایندگی مجاز تلویزیون خود تماس بگیرید. در صورتی که پیکسل‌ها در اسرع وقت تعمیر یا تعویض نشوند، مجبور به تعویض کل ال سی دی هستید.

خرابی پنل تلویزیون

گاهی اوقات به صورت کاملا غیر عمدی به تلویزیون فشار یا ضربه وارد می‌شود. در این شرایط برد تیکان یا پنل تلویزیون خراب شده و خطوط عمودی روی صفحه نمایش ظاهر می‌شوند. اگر این خط‌ها در سرتاسر صفحه نمایش پخش شوند، یعنی برد تیکان و فلت‌های ارتباطی شما آسیب دیده‌اند.

اگر مشکل تلویزیون از برد تیکان باشد، با هزینه اندک می‌توانید آن را برطرف کنید. اما اگر مشکل از پنل باشد، باید هزینه بیشتری صرف کنید.

آیا خطوط عمودی روی صفحه نمایش قابل رفع هستند؟

اگر شما هم با مشکل نمایش خطوط عمودی روی صفحه نمایش تلویزیونتان مواجه شده‌اید، قبل مراجعه به نمایندگی سعی کنید کابل‌ها و اتصالات آن را کاملا مورد بررسی قرار دهید. شاید کابل‌ها شل شده باشند.

اگر با انجام مراحل بالا مشکل برطرف نشد، آخرین راه مراجعه به نمایندگی تعمیرات است.

خدمات تعمیر در نمایندگی

این مرکز با بیش از 7 سال سابقه در زمینه تعمیر انواع تلویزیون‌های LCD و OLED پاسخگوی نیازهای شما هموطنان می‌باشد. تمام خدمات مربوط به تعمیرات تلویزیون در این مرکز توسط کارشناسان حرفه‌ای انجام شده و دستگاه قبل تحویل به شما از نظر فنی و ظاهری تست می‌شود. برای ثبت درخواست تعمیر می‌توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

قیمت تعمیر تلویزیون شارپ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *