دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دلایل سیگنال نداشتن تلویزیون

دلایل سیگنال نداشتن تلویزیون

سیگنال نداشتن تلویزیون یکی از مشکلات اصلی این دستگاه‌هاست که به دلایل و شکل‌های مختلف در تلویزیون‌های شارپ رخ می‌دهد. حتماً تا به حال برایتان اتفاق افتاده که در حال تماشای مسابقه تیم مورد علاقه یا فیلم محبوبتان هستید که ناگهان صفحه نمایش کاملاً سیاه شده و پیام نداشتن سیگنال روی صفحه نمایش پیدا می‌کند. در این شرایط چه باید کرد؟ اولین قدم این است که آرامش خود را حفظ کنید.

در این مقاله از نمایندگی شارپ قصد داریم دلایل سیگنال نداشتن تلویزیون‌های این برند را به طور کامل نقد و بررسی کرده سپس راه‌هایی برای رهایی از این مشکل به شما پیشنهاد دهیم.

گاهی اوقات نداشتن سیگنال در تلویزیون شما با علامت‌هایی مثل پرش تصاویر یا قطع شدن سیگنال آنتن اتفاق می‌افتد. در چنین مواردی اولین کار این است که آنتن تلویزیون خود را مورد بررسی دقیق قرار دهید.

خرابی رایج تلویزیون

ایراد ارسال امواج دلیل سیگنال نداشتن تلویزیون

به طور کلی نمایش پیغام نداشتن سیگنال در تلویزیون به دلایلی مختلفی اتفاق می‌افتد که اولین و مهم‌ترین دلیل آن ایراد در ارسال امواج است. در این صورت هیچ کاری از دست شما برنمی‌آید. فقط باید تا برطرف شدن مشکل کاملاً صبور باشید.

دلایل سیگنال نداشتن تلویزیون

مشکلات آنتن تلویزیون

ممکن است آنتن تلویزیون به دلیل شرایط بد آب و هوایی یا نشستن پرندگان دچار اختلال شده باشد. بنابراین قدم دوم برای رفع مشکل این است که آنتن تلویزیونتان را مورد بررسی قرار دهید. اگر موارد بالا را بررسی کردید اما باز هم مشکل برطرف نشد، حتماً موارد زیر هم ارزیابی کنید.

  • سوکت آنتن در سیم کشی‌های داخلی
  • بررسی فیش‌های متصل به کابل آنتن
  • اطمینان از سلامت سوکت ورودی آنتن
  • بررسی کابل‌های آنالوگ یا دستگاه set up box تلویزیون
  • تنظیمات نرم‌افزاری تلویزیون یا دستگاه دیجیتال
  • موارد مربوط به سخت‌افزار تلویزیون
  • بررسی اتصال‌های مستقیم آنتن تلویزیون.

اغلب تلویزیون‌های هوشمند امروزی مجهز به گیرنده‌های دیجیتالی هستند که باعث نمایش تصویر در آن‌ها می شوند. به این گیرنده‌های دیجیتال اصطلاحا ست آپ باکس هم گفته می‌شود و هرگونه اختلال یا خرابی در آن‌ها می‌تواند منجر به قطع شدن سیگنال تلویزیون شود. در صورتی که با مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون شارپ مواجه شدید، کافیست مراحل زیر را انجام دهید تا مشکل به طور کلی ریشه‌کن شود.

اگر از سلامت آنتن خود کاملاً مطمئن هستید، کابل‌های آنتن را مورد بررسی قرار دهید. در این شرایط ممکن است با موارد زیر رو به رو شوید:

کابل آنتن به وسیله یک سوکت به سیم کشی داخلی ساختمان وصل شده است. در صورتی که در این شرایط قرار گرفته اید، برای بررسی سلامت  کابل به دانش الکترونیکی نیاز دارید. در برخی موارد کابل سالم است اما سوکت آن خراب شده که با تعویض سوکت مشکل به وجود آمده برطرف می‌شود. اگر سوکت شما به درستی کار می‌کند، باید سراغ کابل بین سوکت و تلویزیون بروید.

اطمینان از سلامت کابل آنتن تلویزیون

حتماً دقت کنید که کابل شما دچار تاخوردگی یا آسیب نشده باشد. برای اطمینان از سلامت هارد خود می‌توانید از اهم متر یا آوومتر استفاده کنید. اگر کابل و فیش متصل به آنتن سالم بودند، مشکل مربوط به تنظیمات سوکت است که با یک ریست فکتوری مشکل برطرف می‌شود. فقط حواستان باشد قبل ریست فکتوری از اطلاعاتتان بک آپ تهیه کنید.

اتصال مستقیم آنتن به تلویزیون دلیل سیگنال نداشتن آن

اگر آنتن شما به طور مستقیم به تلویزیون متصل شده باشد، یعنی باید ابتدا کابل تلویزیون را بررسی کرده سپس از سلامت سوکت های خود مطمئن شوید. اگر با انجام تمام موارد بالا همچنین ریست فکتوری تلویزیون باز هم با مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون مواجه شدید، توصیه می‌کنیم حتما به یک کارشناس حرفه‌ای تعمیر و عیب‌یابی تلویزیون مراجعه کنید.

استفاده از آنتن رومیزی

اگر برای تلویزیون خود از آنتن رومیزی استفاده می‌کنید، سعی کنید جای آن را تغییر دهید. شاید کمی عجیب به نظر برسد اما تغییر چیدمان آنتن می‌تواند روی کیفیت سیگنال‌های دریافتی آنتن شما تأثیر بگذارد. اگر با انجام این کار باز هم مشکل برطرف نشد، سعی کنید تلویزیون خود را با یک آنتن رومیزی دیگر امتحان کنید. گزینه آخر تماس با نمایندگی شارپ است.

سیگنال نداشتن تلویزیون زمان اتصال با گیرنده دیجیتال خارجی

اگر برای دریافت کانال‌های دیجیتال تلویزیون از گیرنده خارجی یا همان set up box استفاده می‌کنید، قبل هر چیز سلامت آنتن تلویزیون خود را بررسی کنید. در قدم بعدی سلامت سوکت اتصال آنتن به تلویزیون را بررسی کنید.

کابل متصل به سوکت و فیش‌های اصلی سوکت تلویزیون را مورد بررسی قرار دهید.

سوکت ورودی ست آپ باکس را مورد بررسی قرار دهید.

اطمینان از سلامت کابل اچ دی ام آی یا آنالوگ،

بررسی سیم‌ها و اطمینان از این مسئله که کابل متصل به تلویزیون دچار آسیب یا تاخوردگی نباشد.

در صورتی که تمام موارد بالا را مورد بررسی قرار دادید اما باز هم تلویزیون سیگنال نداشت، گیرنده دیجیتال خود را یکبار ریست کنید. شما می‌توانید برای رفع مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون درخواست خود را در سایت ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به محل شما اعزام شوند.

آنتی‌ ویروس‌ تلویزیون‌ هوشمند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *