دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

سوسو زدن تصویر تلویزیون

دلایل اصلی سوسو زدن تصویر تلویزیون شارپ

آیا تاکنون واژه سوسو زدن تصویر یا اصطلاحاً Image Flicker را شنیده‌اید؟ آیا می‌دانید این مشکل به چه دلیل در تلویزیون شما به وجود می‌آید و برای رفع آن باید چه اقداماتی انجام دهید؟ این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنیم. سوسو زدن تصویر یا Image Flicker یعنی بخشی از تصویر تلویزیون زمان پخش محتوا روشن‌تر از بخش‌های دیگر است. اصطلاح Image Flicker هم به همین معنی است. یعنی شدت روشنایی خیلی سریع تغییر کند. این مشکل یک تجربه ناراحت کننده را برای کاربران به وجود می آورد. اهمیت این مشکل آنجایی مشخص می‌شود که در حال تماشای مسابقه تیم مورد علاقه یا سریال محبوبتان هستید که ناگهان بخش‌هایی از تصویر روشن می‌شود.

سوسو زدن تصویر تلویزیون چه زمانی رخ می‌دهد

Image Flicker یا همان سوسو زدن تصویر زمانی رخ می‌دهد که هر فریم برای یک مدت زمان کوتاه در میان تصاویر نمایش پیدا می‌کند. در بعضی از تلویزیون‌ها از نورهای سوسو استفاده می‌شود تا روشنایی تصاویر یا نورهای پس زمینه روشن/ خاموش شوند. البته اغلب مردم به این مشکل حساسیت زیادی نشان نمی‌دهند اما سوسو زدن تصویر در تلویزیون می‌تواند در دراز مدت بسیار مشکل آفرین شود.

روش‌های رفع مشکل Image Flicker و سوسو زدن تصویر در تلویزیون‌

با یک نگاه ساده می‌توانید متوجه شوید که تصویر با سوسو زدن به دلیل خاموش بودن نور پس زمینه (بک لایت) به صورت قابل توجهی تیره می‌شود. مقدار Image Flicker ممکن است برای یک فرد کاملاً قابل قبول و برای دیگری ناراحت کننده به نظر برسد.

سوسو زدن تصویر تلویزیون

فریم های سیاه به چه معنی هستند؟

از فریم‌های سیاه به عنوان گزینه‌هایی برای چرخش بین فریم‌ها استفاده می‌شود. این مورد کجا اهمیت پیدا می‌کند؟ دقیقاً جایی که شما بخواهید محتوای مورد نظرتان روشن‌تر دیده شود مثل تماشای مسابقه‌های ورزشی یا بازی‌های ویدئویی. اغلب تلویزیون‌ها برای استفاده از این قابلیت باید دارای یک منبع 60 فریم در ثانیه باشد. تلویزیون‌ها زمان استفاده از تنظیمات کالیبراسیون سوسو نمی‌زنند. حتی زمانی که نور پس زمینه شما بسیار کم است، از این گزینه می‌توانید برای روشن کردن تصاویر استفاده کنید.

آشنایی با فرکانس‌های ورودی فریم‌های سیاه

فرکانس ورودی فریم‌های سیاه به معنی کمترین فرکانسی است که ممکن است از الگوی نوردهی یا سوسو زدن تبعیت کند. این مشکل زمانی اهمیت پیدا می‌کند که تاری ردیابی چشم شما را آزار می‌دهد مخصوصاً زمانی که در حال تماشای مسابقه فوتبال یا بازی‌های ویدئویی هستید.

فرکانس ورودی سیاه و سفید را می‌توان پایین‌ترین فرکانس Image Flicker در تلویزیون‌ها برای یک ورودی 60Hz است. این کار باعث می شود تا تاری حرکت قابل مشاهده کاهش پیدا کند.

 رزولوشن تصویر چیست؟

رزولوشن تصویر گزینه‌ای برای قرار دادن فریم‌های سیاه است مخصوصاً زمانی که تنظیمات مناسب برای بازی شما انجام شده باشد. این مورد هم مانند روش قبل تاری تصویر را تا حد زیادی از بین می‌برد. در برخی از تلویزیون‌های دوو فریم‌های سیاه را غیر فعال می کنند تا تاخیر ورودی برای آن‌ها کم شود.

چگونه بهترین نتیجه را به دست بیاوریم؟

بعضی از تلویزیون‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا میزان سوسو زدن تلویزیونتان را به وسیله یک دکمه تنظیم کنید. برخی از تلویزیون‌ها دارای یکسری مقادیر از پیش تعیین شده هستند که برای انتخاب آن‌ها باید حداقل تاری حرکت را انتخاب کنید. اگر شما یک تصویر صاف با تاری بیشتر را ترجیح می‌دهید، ویژگی BFI را غیر فعال کنید.

قیمت تعمیر تلویزیون شارپ

تعمیر برد تلویزیون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *