دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

تلویزیون میکرو LED

تلویزیون میکرو LED

آیا تا به حال نام تلویزیون میکرو LED به گوشتان خورده است؟ این روزها دنیای دیجیتال از اصطلاحات تخصصی پر شده است. طی چند سال اخیر تلویزیون‌هایی وارد بازار شده‌اند که زندگی روزمره افراد را تحت تأثیر خود قرار داد‌ه‌اند. امروزه نام تلویزیون میکرو LED، یا عبارت‌های دیگر مانند OLED ،QLED ،HDR ،HDTV ،HDMI ،ARC ،eARC و چندین عبارت دیگر بارها و بارها به گوشتان خورده است.

تلویزیون میکرو LED چیست؟

شاید در نگاه اول اصطلاح میکرو ال ‌ای ‌دی و مینی ال‌ ای ‌دی مشابه یکدیگر به نظر برسند اما این اصطلاحات 2 نوع نمایشگر متفاوت را نمایش می‌دهند. در ادامه اطلاعات بیشتری در زمینه تلویزیون میکرو LED در اختیار شما قرار می‌گیرد.

فناوری میکرو LED چیست؟

در یک تعریف ساده میکرو LED یک فناوری تابشی است که عملکردی مانند نمایشگرهای OLED یا Organic Light Emitting Diode داشته و در آن هر یک از پیکسل‌ها به صورت جداگانه روشن می‌شوند. در این فناوری پیکسل‌ها به هیچ نور پس زمینه‌ای نیاز ندارند.

یکی از بزرگترین مزیت‌های استفاده از تلویزیون میکرو LED، قابلیت نمایش رنگ مشکی با کیفیت بالا می‌باشد.

فناوری میکرو LED

مزایای تلویزیون میکرو LED

تلویزیون‌های میکرو ال‌ ای‌ دی نسبت به اولد 2 مزیت اصلی دارند. 1- تلویزیون میکرو LED نسبت به مدل‌های دیگر به خصوص اولد با نور بیشتری روشن می‌شوند. 2- کنتراست این تلویزیون‌های هوشمند نسبت به مدل‌های قبلی بیشتر است. بنابراین تصاویر با وضوح و کیفیت بالاتری نمایش داده می‌شوند.

سوال اصلی این است که تلویزیون میکرو LED تصاویر را چقدر پرنورتر از مدل‌های اولد نمایش می‌دهد؟ در پاسخ باید بگوییم پنل OLED، تصاویر را با نور حداکثر 1000 نیتی نمایش می‌دهند در حالی که پنل‌های میکرو ال‌ای‌دی توانایی نمایش نور 5000 نیتی دارند.

نکته جالب توجه اینکه تلویزیون‌های میکرو ال‌ای‌دی علاوه بر نوردهی بسیار بالا، توانایی ترکیب با پنل‌های مشابه هم داشته و در تعداد پنل‌های متصل شده هیچ محدودیتی ندارند.

فناوری مینی LED چیست؟

نمایشگرهای مینی LED جزئی از خانواده تلویزیون‌های ال ای دی هستند که اعضای دیگر این خانواده تلویزیون‌های معمولی و کیولد هستند. نور پشتی این تلویزیون‌ها منبع روشنایی اصلی را برای کاربران فراهم می‌کند. این نمایشگرها مجهز به منبع روشنایی اصلی هستند.

تفاوت تلویزیون‌های مینی ال ‌ای ‌دی با تلویزیون‌های ال‌ ای ‌دی معمولی در نور پس زمینه آن‌هاست. تلویزیون‌های ال‌ ای ‌دی معمولی برای نوردهی از ده‌ها و صدها ال ‌ای‌ دی استفاده می‌کنند در حالی که تلویزیون‌های مینی ال ‌ای‌ دی تعداد پیکسل‌های پس زمینه افزایش پیدا کرده که منجر به افزایش روشنایی و کنتراست تصاویر می‌شود.

از دیگر مزایای استفاده از تلویزیون‌های مینی LED می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش تعداد ال ‌ای دی‌های پس زمینه؛
  • کنترل نور نمایشگر تلویزیون؛
  • تصاویر سیاه با وضوح و کیفیت بالاتری نمایش داده می‌شوند.
  • تلویزیون‌های مینی ال ‌ای‌ دی تصاویر را با استفاده از فناوری کوانتوم دات نمایش می‌دهند.

مقایسه تلویزیون از نظر ابعاد

در طراحی تلویزیون‌های میکرو LED هیچ محدودیتی وجود ندارد. کمپانی بزرگ سونی تلویزیون‌های میکرو ال ‌ای ‌دی خود را با CrystalLED تولید کرده‌اند. تلویزیون‌های مینی ال ‌ای‌ دی همان محدودیت‌های تلویزیون‌های سنتی ال ‌ای ‌دی را دارند. در حال حاضر این تلویزیون‌های هوشمند با ابعاد تلویزیون‌های اولد کنونی تولید می‌شوند.

استفاده از تلویزیون‌های میکرو LED برای کاربرانی که از توان مالی متوسط و بالایی برخوردار هستند، مناسب است. به دلیل استفاده از فناوری‌های پیشرفته در حال حاضر قیمت مشخص و ثابتی برای تلویزیون‌های میکرو LED در نظر گرفته نشده است.

مقایسه میکرو LED و مینی LED

مقایسه تلویزیون های میکرو ال ای دی و مینی ال ای دی از نظر کنتراست

تلویزیون‌های میکرو ال ‌ای‌ دی با توانایی نوردهی بالا امتیاز بالاتری نسبت به تلویزیون‌های ال ‌سی‌دی و ال ‌ای ‌دی کسب کرده‌اند. از دیگر مزیت‌های تلویزیون‌های میکرو ال ‌ای‌ دی نسبت به مینی ال ‌ای‌ دی می‌توان به کنتراست و وضوح بالای تصاویر صفحه نمایش اشاره کرد.

در این مقاله از نمایندگی شارپ سعی کردیم اطلاعاتی درباره تلویزیون میکرو LED و مزیت‌های استفاده از این تلویزیون هوشمند در اختیار شما قرار دهیم. شما می‌توانید تجربیات خود در زمینه استفاده از تلویزیون میکرو LED را با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید. همراهتان هستیم.

تعمیر تلویزیون شارپ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *