دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

تغییر کانال هنگام تماشای تلویزیون

ترفندهای رفع مشکل تغییر کانال هنگام تماشای تلویزیون

این روزها اغلب کاربران از تغییر کانال هنگام تماشای تلویزیون شکایت دارند. از این رو در این مقاله از نمایندگی شارپ تصمیم گرفتیم این مشکل را ابتدا ریشه‌یابی کرده سپس ترفندهایی برای رفع مشکل به وجود آمده به شما ارائه دهیم.

اغلب افراد با تغییر ناگهانی کانال‌های تلویزیون تصور می‌کنند دستگاه هوشمند آن‌ها به کل خراب شده و به تعمیر نیاز دارد. در این بین افراد سودجو در ازای دریافت مبالغ بسیار زیاد به اصطلاح سعی می‌کنند مشکل را از ریشه حل کنند در حالی که این کار کاملاً اشتباه است. برای رفع مشکل تغییر کانال هنگام تماشای تلویزیون ابتدا باید با این اختلال به طور کامل آشنا شوید.

تغییر کانال هنگام تماشای تلویزیون به چه معناست

بسیاری از کاربران از این مسئله شکایت دارند که مشغول تماشای سریال مورد علاقه‌شان در کانال آی فیلم یا (14) هستند که تلویزیون خود به خود شبکه را تغییر داده و شروع به پخش برنامه‌های شبکه نمایش یا (12) می‌کند. در برخی موارد دیده شده کانال بعد مدت کوتاهی به شبکه قبلی بر می‌گردد اما در موارد دیگر کاربر باید به طور دستی از طریق ریموت کنترل شبکه را تغییر دهد.

مورد بعدی زمانی است که تلویزیون را روشن کرده و با پیغام «سیگنال موجود نیست» مواجه می‌شوید. در این موارد چه باید کرد؟ در ادامه همراه ما باشید تا به این سوال شما پاسخ دهیم.

تغییر کانال هنگام تماشای تلویزیون
تغییر کانال هنگام تماشای تلویزیون

دلایل تغییر خود به خود شبکه تلویزیون های هوشمند

بروز این مشکل تا حدی طبیعی بوده و مربوط به صدا و سیما می‌شود. ممکن است اختلالاتی در ارسال سیگنال‌های HD به وجود آمده باشد. این به معنای خرابی تلویزیون هوشمند شما نیست. بنابراین بهتر است کمی صبور بوده و به افراد سودجو اعتماد نکنید.

در بعضی نقاط کشور شاهد قطعی مداوم برق هستیم. این نوسانات برق باعث اختلالاتی در تلویزیون و تغییر کانال‌های آن می‌شود. حال که با دلایل تغییر کانال هنگام تماشای تلویزیون آشنا شدید، در ادامه راهکارهای رفع مشکل را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

راهکارهای رفع مشکل تغییر خود به خودی کانال های تلویزیون

این نکته را فراموش نکنید که تغییر خود به خودی شبکه‌های تلویزیون به سیگنال‌های دریافتی دستگاه ارتباط داشته و به خود دستگاه ربطی ندارد.

پرش کانال های اچ دی

برای رفع این مشکل ابتدا باید سیگنال‌های ورودی آنتن را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید. اگر مشکل از آنتن نباشد در بیشتر موارد مشکل با کانال‌یابی مجدد به طور کامل برطرف می‌شود. البته گاهی اوقات کانال‌یابی دستی هم مشکل را تا حدودی برطرف می‌کند.

اختلال تغییر کانال بیشتر در چه شبکه هایی رخ می دهد

تغییر ناگهانی کانال‌های تلویزیون مربوط به یک شبکه خاص نبوده و از قاعده و قانون مشخصی هم تبعیت نمی‌کند. اما طبق گزارشاتی که از سوی کاربران به دست ما رسیده اختلال تغییر کانال بیشتر در شبکه‌های 14 و 12 اتفاق می‌افتد.

آیا مشکل تغییر خودکار شبکه های تلویزیون به تعمیر نیاز دارد

مشکل به وجود آمده به تلویزیون مربوط نیست. این اختلال به دلیل ضعف سیگنال‌های دریافتی رخ می‌دهد. بنابراین توصیه می‌کنیم به تلویزیون دست نزنید.

تغییر کانال هنگام تماشای تلویزیون
تغییر کانال هنگام تماشای تلویزیون

به هم ریختگی کانال های تلویزیون

گاهی اوقات تلویزیونتان را روشن کرده و شبکه 14 را انتخاب می‌کنید اما به جای آن کانال 12 نمایش داده می‌شود! طبق بررسی‌های انجام شده این مشکل بیشتر به کاربرانی مربوط می‌شود که از دستگاه‌های دیجیتال استفاده کرده یا تلویزیون آن ها گیرنده دیجیتال دارد. در ادامه چند نکته به شما معرفی می‌شوند که با رعایت آن‌ها مشکل به وجود آمده را از ریشه حل می‌کنید.

بروزرسانی نرم افزاری در تلویزیون های قدیمی

اگر جزء استفاده‌کنندگان از تلویزیون‌های قدیمی هستید، مشکل تغییر یا به هم‌ریختگی کانال‌ها با یک بروزرسانی نرم‌افزاری به کل برطرف می‌شود. این در حالی است که در تلویزیون‌های هوشمند برای رفع مشکل باید گیرنده دیجیتال و نرم‌افزارهای تلویزیون هر دو مورد بررسی قرار بگیرند.

حذف کانال های ضعیف

گاهی اوقات با حذف کانال‌های دارای سیگنال‌های ضعیف مشکل برطرف می‌شود که تیم فنی نمایندگی شارپ این مورد را توصیه نمی‌کند.

راه حل آخر این است که کانال‌های تلویزیون را به طور دستی مرتب کنید. البته این راه هم چندان منطقی به نظر نمی‌رسد زیرا با یک کانال‌یابی مجدد ترتیب شبکه‌ها به هم می‌ریزد.

در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی درباره مشکل تغییر کانال هنگام تماشای تلویزیون و راه‌های رفع این مشکل به شما ارائه دهیم. نکته مهم اینکه تغییر ناگهانی کانال‌های تلویزیون به هیچ عنوان به دستگاه مربوط نبوده و علت اصلی آن از سوی صدا و سیما می‌باشد. بنابراین به هیچ عنوان نیاز به صرف هزینه بی‌خودی نیست.

شما می‌توانید نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد مطالعه: دیفیوزر تلویزیون چیست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *