دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

افزایش طول عمر تلویزیون‌ هوشمند

افزایش طول عمر تلویزیون‌ هوشمند

چگونه و با چه راهکارهایی می‌توانیم موجب افزایش طول عمر تلویزیون‌ هوشمند را باشیم؟ این سوالی است که اغلب کاربران و استفاده‌کنندگان از این تجهیزات هوشمند می‌پرسند.

نکات مهم افزایش طول عمر تلویزیون‌های هوشمند

تلویزیون‌های هوشمند امکانات و قابلیت‌های زیادی در اختیار کاربران قرار می‌دهند. به همین دلیل اغلب افراد دنبال خرید آن‌ها هستند. شما می‌توانید با رعایت چند نکته طول عمر تلویزیون هوشمند خود را چندین برابر افزایش دهید. پس اگر شما هم با این دغدغه رو به رو شده‌اید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

خاموش کردن نکته اول افزایش طول عمر تلویزیون‌های هوشمند

یکی از روش‌های ساده و ابتدایی برای افزایش طول عمر تلویزیون‌های هوشمند، خاموش کردن آن‌ها در مواقع غیر ضروری است. بیشتر اوقات از تلویزیون استفاده نمی‌کنید اما بی جهت آن را روشن نگه می‌دارید، این کار باعث گرم شدن بیش از اندازه دستگاه و آسیب به قطعات داخلی آن مانند مین برد، هارد یا … می‌شود. بنابراین بهتر است زمانی که در منزل نبوده یا خواب هستید، تلویزیون هوشمندتان را خاموش کنید.

استفاده از یک محافظ برق استاندارد

این توصیه را از ما بپذیرید. هیچ وقت تلویزیونتان را مستقیم به پریز برق متصل نکرده و برای اتصال آن از محافظ برق استفاده کنید. نوسان‌های شدید برق به خصوص در کشور ما ایران آسیب‌های جدی و گاهی اوقات جبران‌ناپذیر به دستگاه شما وارد می‌کند. برای جلوگیری از بروز این مشکلات، سعی کنید حتما از یک محافظ برق استاندارد استفاده کنید.

نحوه قرارگیری از ترفندهای افزایش طول عمر تلویزیون‌های هوشمند

شاید در نگاه اول کمی عجیب به نظر برسد اما مکان قرارگیری تلویزیون نقش مهمی در افزایش طول عمر دستگاهتان دارد. این نکته را فراموش نکنید که تلویزیون خود را زیر پنجره قرار ندهید زیرا در صورت تابش مستقیم نور خورشید به اجزای سازنده تلویزیون شما آسیب شدیدی وارد می‌شود.

نکته دیگر اینکه هرگز تلویزیون هوشمند خود را نزدیک اجاق گاز نصب نکنید. چربی‌های روی اجاق عمر دستگاه هوشمند شما را کاهش می‌دهد همچنین بهتر است تلویزیونتان را روی زمین قرار ندهید زیرا گرد و غبار را زودتر جذب می‌کند. برای جلوگیری از بروز این مشکل سعی کنید تلویزیون خود را روی میز یا پایه قرار دهید.

برای تمیز کردن تلویزیون هرگز از دستمال خیس یا محلول‌های شیمیایی استفاده نکنید. بهتر است در این موارد از پارچه ضد استاتیک استفاده کنید.

تنظیم کنتراست تلویزیون

یکی دیگر از نکات افزایش طول عمر تلویزیون‌ هوشمند، تنظیم سطح کنتراست تصاویر است. کنتراست به فاصله بین تاریک‌ترین تا روشن‌ترین رنگ‌های نمایش داده شده گفته می‌شود. بهتر است کنتراست تلویزیون خود را به طور استاندارد تنظیم کنید. بهترین تنظیمات کنتراست تلویزیون حالت «استاندارد» یا «فیلم» است.

تنظیم استاندارد روشنایی نکته افزایش طول عمر تلویزیون

اگر دنبال راهی برای افزایش طول عمر تلویزیون خود هستید، روشنایی دستگاه را در حالت استاندارد قرار دهید. هر چه میزان روشنایی تصویر شما بیشتر باشد، تلویزیون انرژی بیشتری مصرف می‌کند. این کار باعث کاهش طول عمر تلویزیون شما می‌شود. توصیه می‌کنیم برای تلویزیون هوشمند خود روشنایی مناسبی در نظر بگیرید. بهترین حالت تنظیمات روشنایی دستگاه شما «اتاق تاریک» یا «اتاق متوسط» است.

تهویه مناسب تلویزیون

گرمای بیش از اندازه دشمن اصلی تلویزیون‌های هوشمند امروزی و باعث کاهش طول عمر این دستگاه‌ها می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل، تلویزیون خود را در یک محیط مناسب قرار داده و تهویه خوبی برای آن در نظر بگیرید. بهتر است دستگاه شما از دیوار حدود 10 سانتیمتر معادل 4 اینچ فاصله داشته باشد. عدم رعایت این فاصله باعث گرمای بیش از اندازه دستگاه شما می‌شود.

عدم ورود ضربه یا فشار به تلویزیون

بهتر است اشیای تیز اطراف تلویزیون قرار نگیرند. اجزای تلویزیون به خصوص صفحه نمایش از ظرافت و حساسیت بالایی برخوردار است. بنابراین سعی کنید هنگام تمیز کردن تلویزیون به هیچ عنوان آب یا هر مایع شوینده دیگر به صفحه نمایش آن وارد نشود.

در پایان این نکته را فراموش نکنید که تلویزیون‌های هوشمند یک طول عمر مشخص مثلاً بین 7 تا 10 سال معادل 4000 تا 100000 دارند. البته این میزان بسته به نوع و برند تلویزیون می‌تواند متفاوت باشد.

نمایندگی شارپ یکی از مراکز معتبر در زمینه تعمیر و عیب‌یابی تلویزیون با بیش از چندین سال سابقه است. برای دریافت هرگونه خدمات کافیست با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط:

پاک شدن کانال تلویزیون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *